Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 21, 2021 in Nie sam biznes... |

Przyszłość blockchain i gier

Przyszłość blockchain i gier

Szeroko pojęte gry video ewoluują od ponad 30 lat. Z każdym rokiem stają się lepsze i bardziej realistyczne. Możliwe jednak, że w najbliższym czasie branże gier czeka nie ewolucja, a prawdziwa rewolucja. Wszystko przez wykorzystanie technologii blockchain.

Czym jest i co zmienia blockchain?

Blockchain kojarzy się głównie z kryptowalutami. Ta technologia znajduje jednak również zastosowanie w szerzej pojętych finansach, a stopniowo też w branży gier video. Blockchain to rozproszona i zdecentralizowana sieć podzielona na bloki. Dodatkowo zapewnia ona wysoki poziom anonimowości.

Decentralizacja sprawia, że ta sieć jest praktycznie niezniszczalna, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Ponadto blockchain umożliwia sprawną komunikację na linii gracze — programiści. Blockchain umożliwia też tworzenie gier nawet małym niezależnym twórcom, a nie tylko wielkim korporacjom. Również kupowanie i sprzedawania zasobów dostępnych w danej grze staje się znacznie łatwiejsze.

Gdzie wykorzystuje się blockchain?

Potencjał blockchain jest już wykorzystywany w świecie internetowych gier hazardowych. Ta branża cyfrowej rozrywki słynie z resztą z innowacji i elastycznego podejścia do graczy. Chętni hazardowej rozrywki mogą przebierać w kasynach, w tym tych przedstawionych na stronie https://polskiekasyno.bet/kasyna-z-minimalnym-depozytem/.

Niemniej nawet na rynku kasyn online blockchain jest wykorzystywany bardzo rzadko i traktuje się go jako przyszłościową technologię, która znajduje się dopiero w fazie rozwoju. Podobnie sytuacja ma się w branży wieloosobowych gier komputerowych.

Kiedy blockchain będzie powszechny w grach?

Choć potencjał technologii blockchain jest ogromny, to jednak na jej powszechne wykorzystanie w grach internetowych będzie trzeba jeszcze poczekać. Pierwszą dużą przeszkodę stanowią pewne problemy natury technicznej. Przykładowo skuteczne zaimplementowanie inteligentnych kontraktów Ethereum wymaga jeszcze dużo pracy. Wielu programistów musi też posiąść odpowiednią wiedzę i nabrać doświadczenia, by być w stanie tworzyć dobre gry oparte o blockchain.

Druga przeszkoda ma naturę biznesową. Obecny rynek gier jest zdominowany przez wielkie korporacje. Praktycznie każda gra bijąca rekordy popularności pochodzi od firm z silną pozycją rynkową. Największe korporacje w branży tworzą zaś gry scentralizowane i dość niechętnie spoglądają na blockchain. Wynika to z obawy, że wdrożenie tej technologii doprowadzi do spadku ich zysków. Niemniej odbyły się już pierwsze próby wdrożenie znanych gier w świat blockchain. Przykładem jest tu World of Warcraft. Niestety, jak dotąd, wszystkie te próby zakończyły się niepowodzeniem. Krótko mówiąc, gracze muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

Artykuł sponsorowany.