Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 16, 2019 in Finanse i biznes |

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

Zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Chcesz jak najlepiej wypaść? Nic trudnego, należy dobrze się przygotować, podjąć stosowne kroki, które pomogą nam dostać wymarzoną pracę.

Na co zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności oczywiście na strój i nasze zachowanie. Niezbyt wyzywający, raczej tradycyjny, coś przyzwoitego, przyjaznego dla oka. Następnie to nasze CV, nie warto w nim pisać niczego wymyślnego, jednak ciekawe zainteresowania w CV przykłady jak ogrodnictwo, historia sztuki, muzyka klasyczna czy wiele innych pozwalają przyszłemu pracodawcy spojrzeć na nas z innej perspektywy. Nie tylko my się stresujemy, nasz rozmówca też chce wypaść dobrze, przecież nasza kandydatura może być bardzo korzystna dla przyszłych rokowań firmy. Często możemy okazać się pracownikiem strategicznym. Nigdy nie wiadomo, kto będzie miał więcej korzyści czy my z otrzymanej pracy czy nasz nowy szef.

Zanim wyjdziemy na konfrontację warto zasięgnąć kilku informacji o przedsiębiorstwie, do którego składaliśmy podanie o przyjęcie. Czy się zajmują, co produkują, co sprzedają, na jak dużą skalę pracują, gdzie posiadają ewentualne siedziby. Informacje prasowe także bywają przydatne. Najświeższa wiedza, która pozwala nam szerszym okiem spojrzeć na firmę. Nie musimy się bać, mamy wiele możliwości, nie musimy podejmować pracy gdy ta nam nie odpowiada. Warto rozsyłać swoje CV na różne oferty, często boimy się krytyki, braku doświadczenia. Pracodawca niekiedy woli skorzystać z usług kogoś niedoświadczonego i wyszkolić po swojemu.