Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 22, 2019 in Finanse i biznes |

Rynek krypto, a polskie prawo od 2020 roku.

Rynek krypto, a polskie prawo od 2020 roku.

Nowe regulacje prawne Od 1 stycznia 2020 wobec platform krypto

Zgodnie z prawem od dnia 1 stycznia 2020 r. nie będzie pobierany podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) od sprzedaży kryptowalut- takie są nowe założenia projektu nowelizacji ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych w ramach Ministerstwa Finansów. Oznacza to uwolnienie rynku oraz miejsc tj. giełda kryptowalut, krypto kantor od podatku dochodowego, nr kont bankowych…etc.
W tej sprawie obrotu kryptowalutami chodzi o to, żeby skala procentowa podatku nie przekroczyła w kwocie końcowej podatku zarobku inwestora, czyli- podatek nałożony do zapłaty nie był większy od rzeczywistego, fizycznego przychodu osiągniętego przez inwestora.

Dodatkowo giełda kryptowalut – coincasso – ma być jeszcze ściślej chroniona prawnie, aby żaden urząd skarbowy w Polsce nie dokonywał tutaj nadinterpretacji w sprawie przepisów podatkowych. Również, jak wylicza Ministerstwo Finansów: skala zjawiska dotycząca walut wirtualnych jest zauważalnie znikoma, co zostało stwierdzone na podstawie złożonych deklaracji w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych.