Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 16, 2019 in Finanse i biznes |

Jak wysłać jedzenie do Polski zza granicy?

Jak wysłać jedzenie do Polski zza granicy?

Kiedy mieszkamy za granicą, często okazuje się, że nasza rodzina czy znajomi, którzy pozostali w kraju chcą spróbować smakołyków, które nie są u nich dostępne. Czy możemy wysłać im je paczką? I jak zrobić to bezpiecznie?

Czy paczki do Polski mogą zawierać jedzenie?

Często okazuje się, że nie. Wiele firm kurierskich zabrania przewożenia jedzenia ze względu na bezpieczeństwo. Żywność łatwo się psuje, rozlewa się i może uszkodzić nie tylko naszą przesyłkę, ale również te znajdujące się obok. A jeśli tak się stanie, to my będziemy musieli zapłacić za straty, które wyrządziliśmy. Nie mniej jednak, nie jest też tak, że nie można wysyłać żadnego jedzenia.

Jakiej żywności nie można wysłać z paczce?

Żadna firma kurierska nie zgodzi się na wysłanie produktów:
-które łatwo się psują. Wynika to z tego, że mogą one być długo w transporcie, a kiedy się zepsują, zaczynają śmierdzieć. Może to być uciążliwe dla pracowników danej firmy i kurierów,
-które są delikatne, na przykład umieszczone w słoikach. Problemem może się okazać wysłanie miodu czy dżemu. Przez to, że znajdują się one w słoiku, bardzo łatwo jest je uszkodzić w transporcie,
-które są płynne, czyli różnego rodzaju zupy czy napoje. Płyn może się bardzo łatwo wylać i uszkodzić inne paczki.

Co w takim razie można wysłać w paczce do Polski?

Prawda jest taka, że wiele osób decyduje się na wysłanie różnego rodzaju smakołyków w paczkach. Do najpopularniejszych należą czekoladki, ciasteczka i inne słodycze. Jeśli chcemy wysłać jedzenie w przesyłce za granicę, musimy mieć na uwadze dobro pracowników firmy kurierskiej. Jeśli wiemy, że dany produkt może się popsuć lub wylać, lepiej zrezygnować z wysyłania go w paczce i przewieźć go samodzielnie, na przykład w bagażu podręcznym. Ważne jest to, żeby nie utrudniać pracy kurierom czy pracownikom sortowni. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której chcemy wysłać komuś barszcz, ale słoik, w którym go umieściliśmy zaczyna przeciekać, a pracownik poczty widzi czerwone ślady na papierze. Skąd może wiedzieć, że to tylko barszcz?

Artykuł powstał dzięki https://www.eshopwedrop.pl/