Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 14, 2019 in Nie sam biznes... |

Dlaczego warto zapisać pracowników na kurs językowy?

Dlaczego warto zapisać pracowników na kurs językowy?

W obecnych czasach znajomość języków obcych jest bardzo ważna. Często jednak okazuje się, że ludzie, których zatrudniamy w naszej firmie zaniedbali tę strefę życia. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zapisać ich na szkolenia językowe. Jak to zrobić, żeby nie wydać majątku?

Umowa ze szkołą językową

Obecnie jest bardzo dużo szkół językowych, szczególnie w dużych miastach. Miejsca te bardzo często mają specjalną ofertę dla firm, z której powinniśmy skorzystać. Taka oferta będzie dla nas dużo bardziej opłacalna, niż indywidualne szkolenia językowe dla każdego z pracowników. Co więcej, jest to bardzo wygodna opcja, bo często możemy umówić się tak, że zajęcia będą odbywały się w naszej placówce. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się transportem pracowników do szkoły. Co więcej, możemy zorganizować je w czasie pracy, dzięki czemu nikt nie będzie narzekał na to, że zabieramy mu jego czas wolny.

Jakich języków warto się uczyć?

Oferta szkoleń z języków obcych jest bardzo szeroka. Co powinniśmy wybrać? Oczywiście najważniejszy będzie tutaj język angielski, który pozwoli naszym pracownikom na porozumienie się w wielu krajach. Jego dużą zaletą jest też to, że nauczenie się go jest stosunkowo proste i otwiera drogę do nauki innych języków. Jeśli jednak chcemy zdecydować się na szkolenia językowe z innych języków, powinniśmy zastanowić się w jakich krajach działa nasza firma i co tak naprawdę będzie przydatne dla naszych pracowników. Nie ma sensu zmuszać ich do nauki języka, którego nigdy nie użyją. W Polsce najczęstszym wyborem jest niemiecki oraz hiszpański. Nasza decyzja powinna jednak zależeć od indywidualnej działalności firmy.

Podsumowując…

Z pewnością warto uczyć się języków i organizować kursy językowe dla naszych pracowników. Dzięki temu nasza firma będzie mogła się rozwijać, a osoby, z którymi współpracujemy zdobędą nowe kwalifikacje. Inwestując w takie szkolenia tak naprawdę inwestujemy w nasz rozwój.