Reklama i promocja to nieodłączne elementy współczesnego biznesu. W dzisiejszych czasach, kiedy rynek jest tak nasycony i konkurencyjny, każde niekonwencjonalne narzędzie marketingowe może się okazać cenne. Ramki do tablic rejestracyjnych to nieocenione narzędzie dla promocji, które może przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, zwiększając rozpoznawalność marki.

Czym są ramki na rejestracje samochodowe?

Ramki na rejestracje samochodowe, określane też jako ramki do tablic rejestracyjnych lub po prostu ramki rejestracyjne, są specjalnymi osłonami, które montuje się na tablicach rejestracyjnych pojazdów. Wykonane zazwyczaj z tworzywa sztucznego, metalu lub aluminium, ramki mają na celu zabezpieczyć tablicę rejestracyjną przed uszkodzeniami, jednocześnie umożliwiając wyeksponowanie określonego przekazu marketingowego. Dostępne w różnych kształtach i kolorach, mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Ramki do tablic rejestracyjnych w marketingu

Nie ma wątpliwości, że ramki do tablic rejestracyjnych to doskonałe narzędzie marketingowe, które może przynieść korzyści zarówno dużym, jak i małym przedsiębiorstwom. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na to, jak można je wykorzystać.

Jednym z najprostszych i najbardziej popularnych zastosowań ramek na rejestracje samochodowe jest wykorzystanie ich do promocji marki i logo firmy. Umieszczając logo firmy na ramce, można zwiększyć świadomość marki wśród kierowców i przechodniów, którzy zobaczą pojazd wyposażony w tę ramkę.

Druga sprawa to przekaz marketingowy. Oprócz logo, ramki na rejestracje samochodowe mogą również zawierać krótki przekaz marketingowy. Może to być slogan firmy, informacja o promocji czy nowym produkcie.

Jak widać, na ramkach umieszcza się standardowe informacje, przekazywane również za pomocą wielu innych nośników. Dlaczego warto wybrać właśnie ramki? Czy rzeczywiście są one skuteczne? Odpowiadamy na te pytania w dalszej części artykułu.

Czy przekaz na ramkach jest zauważalny i skuteczny?

Wiele wątpliwości wzbudza kwestia widoczności przekazu zawartego na ramkach. Nie ma wątpliwości, że napisy i grafiki, które się tam znajdują, są niewielkie. Jednak trzeba pamiętać też o tym, że odbiorcy widzą je z bliska. Dochodzi do tego choćby w korkach ulicznych, gdzie auta stoją jedno za drugim w odległości często mniejszej niż 1 m. Ponadto przekaz jest kierowany do przechodniów, którzy mijają samochód stojący na parkingu. Oznacza to, że wcale nie trzeba tworzyć dużych grafik, aby to, co zawarte na ramkach, dotarło do odbiorców.

Co więcej, przekaz dociera do bardzo wielu osób. Podczas jednej krótkiej podróży po mieście reklama jest eksponowana nawet kilkudziesięciu osobom. Jeśli do tego parkujemy samochód na parkingu publicznym, dochodzą dziesiątki lub nawet setki osób  każdego dnia.

Warto przy tym wspomnieć, że reklama na tablicach jest postrzegana jako mało nachalna. Nie zakłóca estetyki przestrzeni publicznej, co jest bardzo dobrze postrzegane przez odbiorców. W efekcie również logo i nazwa firmy, które widnieją na ramce, są postrzegane w sposób pozytywny. To wszystko sprawia, że ramki na tablice stanowią dzisiaj bardzo skuteczne nośniki reklamy.