Czy słyszałeś o oszustwach i kradzieżach w kantorach i ich najbliższej okolicy? Niestety do takich zdarzeń dochodzi coraz częściej, co jest naprawdę bardzo niepokojące. Warto wiedzieć w jaki sposób działają przestępcy i czy jest w ogóle możliwość ochronienia się przed tego typu zdarzeniem.

Napady na kantory

Najbardziej narażone na napad są kantory zlokalizowane w mało uczęszczanych miejscach. Również kantory, które działają jako osobne lokale, posiadające wejście od ulicy mogą być znacznie bardziej zagrożone. W naszym kraju nadal jest sporo takich miejsc, szczególnie są to te kantory, które działają na rynku już od kilkunastu lat.
W każdym mieście znajduje się kantor, który może stać się miejscem zbrodni. Kantor również nie jest w tej kwestii osamotniony. Zresztą nie tak dawno było głośno o napadach na kantory w momencie ich zamykania przez pracownika lub właściciela. Zazwyczaj w takim momencie osoba zamykająca lokal ma przy sobie większą sumę pieniędzy. Wystarczy moment i można stracić gotówkę ale i swoje życie.

Fałszywe banknoty

Trzeba również liczyć się z tym, że możemy otrzymać w kantorze fałszywe banknoty. Przestępcy potrafią naprawdę coraz lepiej podrabiać pieniądze, pomimo ciągle nowych rozwiązań je zabezpieczających. Szczególnie na fałszerstwo są narażone te kantory, które w swojej ofercie posiadają waluty z bardziej egzotycznych państw. Przestępcy doskonale zdają sobie z tego sprawę, że biedniejsze kraje nie zabezpieczają tak swoich banknotów, a my tak dobrze ich też nie znamy.

Artykuł powstał przy współpracy z  Tesco Bydgoszcz kantor