Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 29, 2023 in Finanse i biznes |

Dlaczego warto posiadać dystrybutor wody w firmie?

Dlaczego warto posiadać dystrybutor wody w firmie?

Woda stanowi od 50 do 80% składu masy ciała dorosłego człowieka. Sprawia to, że jest ona najważniejszą substancją, o której uzupełnienie powinniśmy zadbać. Według lekarzy powinniśmy wypijać od 2 do 2,5 litra wody dziennie. Dlatego też tak ważne jest zapewnić swoim pracownikom dostęp do dystrybutora. Dlaczego to dobry pomysł? Odpowiadamy!

Dystrybutor wody – w służbie odpowiedniemu nawodnieniu

Nie brakuje powodów, dla których warto pić wodę. Przede wszystkim jest ona zdrowa. Jej regularne spożywanie zapobiega powstawaniu uczucia pragnienia, a także działa prozdrowotnie na nasz organizm. Co więcej – w przeciwieństwie do napojów gazowanych oraz soków nie zawiera ona sztucznych barwników i konserwantów, przez co jest lepiej przyswajalna.

Picie wody ma również duże znaczenie w kontekście funkcjonowania w pracy. Systematyczne uzupełnianie płynów wspomaga bowiem koncentrację. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że odwodnienie 2-3% ciała może wpłynąć na obniżenie skupienia nawet o 20%. Wynika to z czystej biologii. Składający się w 73% z wody mózg potrzebuje regularnego jej dostarczania, aby mógł prawidłowo przewodzić impulsy nerwowe.

Dystrybutor wody w firmie – dlaczego warto?

Jak już ustaliliśmy – woda to najważniejsza substancja, którą człowiek musi regularnie uzupełniać w swoim organizmie. W związku z tym dobrze by było, aby szefowie firm zapewnili swoim pracownikom regularny dostęp do niej. Dzięki temu nie będą oni musieli wydawać pieniędzy na zaopatrzenie się we własne butelki z wodą, co bez wątpienia wpłynie pozytywnie na atmosferę.

Nieco wyżej wspomnieliśmy również o tym, jak ogromne znaczenie ma uzupełnianie wody na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Człowiek spragniony jest mniej produktywny. Niewystarczające nawodnienie wpływa również na zdolności do koncentracji. Sprawia to, że obecność dystrybutora, gdzie można nalać sobie wody do kubka, ma bezpośrednie przełożenie na efektywność pracy.

Jakie są zalety zakupu dystrybutora wody do firmy?

Nadal wahasz się, czy zakupić dystrybutor wody do biura? Oto kolejne zalety takiego rozwiązania. Trzeba pamiętać, że tego rodzaju urządzenia posiadają możliwość dopasowania typu wody do osobistych preferencji. Wystarczy naciśnięcie konkretnego guzika, aby uzyskać dostęp do wody zimnej, podgrzanej, a nawet gazowanej. Dzięki temu pracownicy będą mogli skorzystać z dystrybutora zarówno w celu zaspokojenia pragnienia zimną wodą w gorące dni, jak i zrobienia sobie ciepłej herbaty lub kawy.

Warto także pamiętać, że dystrybutor gwarantuje pracownikom dostęp do pełnowartościowej, wolnej od zanieczyszczeń, przefiltrowanej wody, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. To także niezwykle ekologiczne rozwiązanie, ponieważ ogranicza zużycie plastiku, z którego tworzone są butelki wykorzystywane do sprzedaży wody w sklepach.