Obecna sytuacja na świecie jest trudna, nadszedł kryzys zapowiadany od dłuższego czasu. Ludzie tracą zaufanie do rządzących w kraju. Szukając sposoby ulokowania swoich oszczędności, coraz częściej decydują się na zainwestowanie w cyfrową walutę. Najprościej jest zarejestrować na giełdzie kryptowalut. Największą polską giełdą kryptowalut w Polsce jest Bit Bay, można tam bezpośrednio za złotówki kupić wirtualną walutę.

Giełda walut cyfrowych

Na takiej platformie można 24/7 dokonywać transakcji. Założenie konta na takiej platformie jest bezpłatne, jedynym kosztem jest prowizją pobierana od każdej transakcji. Kurs bitcoin nie jest oczywisty do przewidzenia. Jednak dużą zaletą takich środków płatniczych jak brak nadzoru przez jakąkolwiek instytucji finansowa. W wiele sklepach coraz można dokonywać zakupów za pomocą bitcoina. Na giełdzie cyfrowych walut możemy znaleźć ,nawet ponad 100 rodzi kryptowalut. Każda waluta powinna posiadać swój indywidualny dokument, w którym znajdują się najważniejsze informacje na temat walut, technologia, na jakiej się opiera. Należy pamiętać , aby nie trzymać pieniędzy na takiej platformie, jeśli nie ma takiej potrzeby. Bezpiecznym miejscem do przechowywania cyfrowych pieniędzy jest wirtualny portfel.
Często w internecie można znaleźć oferty zachęcające do zakupu nowej waluty, jednak jest to ryzykowane działania. Miały miejsce sytuacje, kiedy w takich przypadkach użytkownicy zostali oszukani. Warto wybierać walutę, która posiada już pewną swoją historię.