Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 22, 2020 in Finanse i biznes |

Które owoce są najdroższe na świecie?

Które owoce są najdroższe na świecie?

Które owoce są najdroższe na świecie?

Najdroższe owoce świata są bardzo trudne w uprawie, a oprócz tego niewyobrażalnie rzadkie. Niektóre odmiany dostępne są tylko w niektóych regionach na świecie. Z tytułu możemy również wnioskować, iż ich ceny również są w pewien sposób “wyjątkowe”.

10. Gruszka w kształcie Buddy, cena – 8,5 euro za sztukę.
Chociaż wydawałoby się to niemożliwe, to ta gruszka faktycznie przypomina Buddę, który siedzi w pozycji lotosu. Dodatkowo jego dokładność zaznacza nawet rysy jego twarzy. Opatentowanie tego owocu zawdzięczamy chińskiemu rolnikowi Xianzhang Hao, który pochodził z prowincji Hebei. Legendy głoszą, że zjedzenie tejże gruszki zapewni Nam nieśmiertelność.

9. Jabłka Sekai Ichi, cena – 20 euro za sztukę.
Sekai Ichi, czyli “najlepsze na świecie”, to odmiana jabłek, które są hodowane w Japonii od ponad 40 lat. Ich obwód wynosi 38 cm, a waga 900 gramów, więc są większe od innych gatunków jabłek.

8. Cytrusy Dekopon, cena – 75 euro za 6 sztuk.
Dekopon, czyli odmiana mandarynek uprawiana jest od 1972 roku. Ten rodzaj ma rozmiar piłki baseballowej oraz uznawana jest za najsmaczniejsze I najsłodsze odmiany na świecie.

7. Truskawki Senbikiya Queen, cena – 80 euro za paczkę, czyli 12 sztuk.
Idealny wygląd truskawek zapewniony jest przez rygorystyczne wymogi. Kiedy nie są one spełnione – truskawki są wyrzucane.

6. Kwadratowe arbuzy, cena – 750 euro za sztukę,
Kwadratowy arbuz waży około 6kg, a otrzymywany jest przez umieszczenie go w pudełkach, które powstrzymują wzrost w okrągłym kształcie.

5. Mango Taiyo no Tamago, cena – 1 400 euro za sztukę.
Swoją nazwę “Jajo Słońca” otrzymały przez swój jajowaty kształt. Jeżeli dany owoc nie osiąga wagi 350g oraz prawidłowej ilości cukru – nie zostaje on sprzedany.

4. Ananasy z Zaginionego Ogrodu Heliganu w Kornwalii, cena – 1500 euro za sztukę.
Uprawa ananasów jest bardzo czasochłonna I wymaga kilkukrotnego przesadzania.

3. Winogrona Ruby Roman, cena – 3 700 euro za kiść.
Ruby Roman posiadają bardzo duży rozmiar owoców w kiści, a znaleźć je możemy tylko w jednym regionie w Japonii.

2. Arbuz Densuke, cena – 5 700 euro za sztukę.
Tego rodzaju arbuz waży około 11 kilogramów, a także posiada ciemną skórę. Znajdziemy je wyłącznie w rejonie wyspy Hokkaido w Japonii.

1. Melon Yubari, cena – 10 750 euro za sztukę.
Dla smakoszy melonów ta odmiana jest uznawana za największej rangi przysmak. Je również znajdziemy tylko w okolicach wyspy Hokkaido.