Przedstaw swoją osobę. W kilku słowach wyjaśnij czego oczekujesz? Co chciałbyś zyskać, a co możesz zaoferować. Pamiętajmy nie zawsze nasza wiedza i doświadczenie jest adekwatna do naszych roszczeń finansowych czy też odpowiednia do stanowiska. Często nie zauważamy naszego problemu, a mamy pretensje do całego świata. Nie spostrzegamy, że my czegoś nie potrafimy, kolega z pracy było po prostu lepszy. To prawda, w życiu często pojawiają się na naszej drodze kariery ludzie protegowani, tego nie unikniemy. Mamy jednak szansę naszemu pracodawcy udowodnić, że, my też jesteśmy świetni, a bez naszej wiedzy i doświadczenia dział w firmie będzie kulał.

Zanim złożysz CV w nowej firmie warto zastanowić się, co powinno znaleźć się w naszym życiorysie. Cele zawodowe w CV są potrzebne, to one domykają naszą prezentację, pomogą wyróżnić się na tle całego tłumu kandydatów. Nie warto się obawiać wyrażania siebie, w pracy na co dzień nic się nie ukryje, naciąganie prawdy nie jest bezpieczne, przecież kłamstwo ma krótkie nogi i wcześniej czy później po prostu pojawi się na naszej drodze coś czemu nie będziemy moli sprostać.

Utrata zaufania naszego szefa to pierwszy krok do stracenia pracy, trudno jest ponownie zyskać w czyichś oczach. Czy już wiesz, co będzie zawierać Twój CV? Życiorys ma opisywać Ciebie i tylko Ciebie. Wykształcenie, zdobyte umiejętności, doświadczenie, kursy czy też szkolenia. Znajomość językowa i wiele innych. Kwalifikacje można podnosić, a kolejne osiągnięcia sukcesywnie dopisywać.