Z pewnością jednym z bardziej urokliwych miejsc w Polsce są tereny wokół pięknego jeziora Hańcza. Jest to najgłębsze jezioro zarówno w całej Polsce jak i środkowej części Niżu Europejskiego. Maksymalna głębokość jeziora wynosi 108, 5 m.
Jezioro ma średnio rozwiniętą linię brzegową z kilkoma malowniczymi zatokami stanowi również świetne miejsce dla fanów nurkowania.
Kiedy planujemy wybrać się na dłuższą wycieczkę w te rejony Polski warto zwrócić uwagę na domki Chańcza, których w ofercie jest bardzo wiele. Cena za nocleg zaczyna się od około 20 zł. W zależności od lokalizacji i standardu cena ta rośnie.
Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać – domki Chańcza, a wyskoczy nam całe mnóstwo różnego rodzaju noclegów dla większej jak i mniejszej grupy osób. Często zamieszczone są również zdjęcia poglądowe, dzięki czemu wiemy czego możemy się spodziewać na miejscu.
Nie jest trudno znaleźć domki otoczone pięknymi lasami w niewielkiej odległości od wody. Miejsce to z pewnością skradnie serce miłośnikom przyrody i spokoju.
To świetnie opcja dla osób pragnących odpocząć od zgiełku i tętniącego życiem miasta.