Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 2, 2021 in Finanse i biznes |

Kupuj w sieci – bezpiecznie i komfortowo

Kupuj w sieci – bezpiecznie i komfortowo

Zakupy w sieci

Zakupy w internecie to sposób, który ma wiele zalet. Ma też sporo wad, jedną z nich jest to, że istnieje ogromne ryzyko, iż padniemy ofiarą oszustów internetowych. Wymyślają i realizują coraz to nowe sposoby, które nie wzbudzają podejrzeń osoby, która pada ich ofiarą. Warto więc wiedzieć, jak się przed tym uchronić.

Bezpieczeństwo w sieci

Poczucie bezpieczeństwa podczas zakupów w sieci jest bardzo ważne. Niestety nie jest łatwo je sobie zapewnić, ponieważ internetowi oszuści wpadają na coraz to nowe rozwiązania, które nie wzbudzają podejrzeń potencjalnych ofiar. Aby robić bezpieczne zakupy w sieci, pamiętaj o tych krokach:

  1. Różne, silne hasła – nie używaj jednego hasła do wszystkich kont. Każde hasło powinno być silne, zawierać małe i wielkie litery, znaki specjalne. Szczególnie zadbaj o jakość hasła do bankowości elektronicznej.
  2. Nie wchodź w podejrzane linki – jeśli po kliknięciu w link pojawia się komunikat, że jest on niebezpieczny a certyfikaty nie są aktualne – nie ryzykuj i zrezygnuj z odwiedzania tego typu stron.
  3. Kilka kart – warto posiadać chociaż dwie. Niech jedna posłuży ci do zakupów online. Wpłacaj na nią jedynie taką ilość środków, które są potrzebne do realizacji zakupów w internecie.
  4. Pamiętaj o regulaminie – jego czytanie nie należy do przyjemności, ale jest to bardzo ważne. Dzięki temu uchronisz się przed nieudanymi zakupami i rozczarowaniem.
  5. Zachowuj dowody zakupu – potwierdzenie przelewu, wiadomości wymieniane ze sprzedawcą – to warto zabezpieczyć i przechowywać na wypadek nieprzyjemnych okoliczności.

Podsumowanie

Internet daje nam bardzo wiele ciekawych i wygodnych możliwości. Jedną z nich są wygodne zakupy, bez wychodzenia z domu. Nie można jednak zapominać o ostrożności, ponieważ tylko dzięki niej jesteśmy w stanie zwiększyć bezpieczeństwo naszych finansów. Postaraj się więc stosować kroki, które zostały opisane w poprzedniej części artykułu.