Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 30, 2020 in Nie sam biznes... |

Alternatywa dla budownictwa tradycyjnego

Alternatywa dla budownictwa tradycyjnego

Domy tradycyjne

Domy mieszkalne jednorodzinne kojarzą się z klasycznym podejściem do budownictwa. Najbardziej popularne rozwiązanie to technologia tradycyjna. Oznacza to wykorzystanie elementów murowych np. pustaków z betonu komórkowego lub ceramicznych oraz ciężkich stropów, wśród których najpopularniejsze są stropy gęstożebrowe. Rozwój budownictwa spowodował jednak, że dostępne są alternatywne rozwiązania i konstrukcja domu może być zupełnie inna.

Budownictwo nietradycyjne

Jednym z głównych kierunków rozwoju budownictwa jest prefabrykacja. Oznacza to, że budynek składa się z gotowych, fabrycznie wykonanych, elementów. W przypadku tej technologii przeważają roboty montażowe. Dzięki temu uzyskuje się wyższą jakość i szybsze tempo prac. Poza wyjątkami, na przykład nowoczesnymi rozwiązaniami stropów, żelbetowe prefabrykaty są stosowane w bardziej zaawansowanych obiektach niż budynki mieszkalne jednorodzinne. Inną możliwością jest budowa domów w technologii szkieletowej – https://concepteiendom.pl/oferta/budowa-domow-w-technologii-szkieletowej/. Budownictwo drewniane ma wiele zalet, dzięki którym jest coraz bardziej powszechne.

Dom z drewna

Budynek o konstrukcji szkieletowej to współczesne rozwiązanie domu drewnianego. Wśród wielu zalet można wymienić: atrakcyjną cenę, krótki czas wykonania oraz aspekt ekologiczny. Drewno to odnawialny i korzystny dla środowiska budulec. Warto zauważyć, że w przypadku konstrukcji szkieletowych, wykorzystanie materiałów jest wysoko zoptymalizowane. Budynek składa się z konstrukcji nośnej, okładzin, a także izolacji przeciwwilgociowej i termicznej. Przy odpowiednim zaprojektowaniu i wykonaniu, dom spełnia wszystkie aktualne wymogi np. dotyczące izolacyjności cieplnej. Bezpieczeństwo oraz trwałość takich obiektów są niepodważalne, a potwierdzeniem może być ich popularność w różnych rejonach świata.