Małe jednostki pływające

Łódki wiosłowe z laminatu są świetna alternatywą al. Jachtów czy łodzi motorowych. Co prawda nie dostarczają takich emocji jak żaglówki, ale świetnie się sprawdzą na pierwsze próby kontaktu ze sportami wodnymi. Stosunkowo niska cena, gabaryty, waga i łatwość przechowywania powodują, że możemy mieć własną jednostkę pływającą. Szczególnie zachęcającą dla wędkarzy, którym powoli nudzi się moczenie kija z brzegu. Dostarczają też zdecydowanie więcej emocji niż rowerki wodne.
Łódki towarzysza ludziom już od zarania dziejów. Ich podstawowymi zaletami są niewielkie rozmiary, łatwość w sterowaniu oraz uniwersalny charakter. Do napędu łódki służą wiosła lub niewielkie silniki. Można je również wyposażyć w niewielki żagiel. dziś zaletą łódek jest również to, że nie wymagają dodatkowych uprawnień, a sterownia wiosłami można szybko i łatwo opanować. Są szczególnie popularne u wędkarzy. Oczywiście łódki nadają się głównie na niewielkie akweny oraz na pływanie blisko wybrzeża. Pierwotnie i przez długo czas budowane były z drewna. Jednak drewno to materiał trudny w obróbce, wymagający specjalistycznej widzi, drogi i czasochłonny. Wada drewnianych łodzi jest też ich ciężar i mała wytrzymałość na niekorzystne warunki w jakich pracują.

Nauka w służbie ludziom z pasją

Na szczęście nauka technologia przychodzą nam z pomocą nauka i nowoczesne technologie.
Producenci łódek z laminatu chętnie przygotują produkt skrojony na nasze potrzeby. Z jednej strony konstrukcja łódki nie jest zbyt skomplikowana. Laminat poliestrowi-szklany jest materiałem, który nadaje się do tego idealnie.
Do głównych zalet laminatu jako budulca łódki jest łatwość kształtowania. Przygotowujemy sobie formę według niej możemy produkować wiele powtarzalnych egzemplarzy. Drugą zaletą jest odporność laminatu na warunki atmosferyczne. Łódkę możemy spokojnie zostawić na powietrzu i nic jej się nie stanie. Największym jej wrogiem są uszkodzenia mechaniczne, które jednak łatwo możemy sami naprawić. Dobrze zbudowana łódka będzie nam służyć przez lata. Dodatkowo producent łódek z laminatu daje nam gwarancję na produkt oraz często proponuje jej serwisowanie.