Stopniowo smartfony przestają być urządzeniami przeznaczonymi do komunikacji z innymi, a stają się swego rodzaju kompaktowymi centrami dowodzenia. Z ich poziomu możemy wykonywać przelewy, sprawdzać trasy pociągów i autobusów, przeglądać maile, a nawet załatwiać sprawy urzędowe. W związku z tym warto zainwestować w nowoczesnego, wydajnego smartfona, który spełni wszystkie wyżej wymienione funkcje. Poniżej prezentujemy pięć nowoczesnych smartfonów, które z pewnością zadowolą użytkowników.

1. iPhone 12

iPhone 12 jest dostępny na rynku w aż czterech wariantach, w różnych cenach. Dzięki temu każdy może wybrać model, który spełni jego oczekiwania w 100%. Wydajny procesor, komunikacja 5G i absolutnie kultowa stylistyka urządzenia sprawiają, że z pewnością znajdzie ono wielu wielbicieli. Wada? Jeśli przesiadasz się na iOSa z Androida, może uderzyć Cię niedostępność niektórych aplikacji w wydaniu na system operacyjny stosowany w iPhone’ach.

2. Samsung Galaxy S21/21+/21 Ultra

Seria Galaxy od Samsunga cieszy się niezmienną popularnością od lat. Nie ma w tym nic zaskakującego: wysoka jakość wykonania, ekran AMOLED, duża ilość pamięci RAM i wytrzymałe Gorilla Glass sprawiają, że to jeden z lepszych modeli dostępnych na rynku. Jeśli zależy Ci na łączności 5G, ten smartfon również ją oferuje. Wada? W opakowaniu nie będzie ani ładowarki, ani słuchawek, jednak to już dość powszechny trend pośród najnowszych smartfonów.

3. Xiaomi Mi 11

Najnowszy Xiaomi z pewnością zachwyci wielbicieli tej marki. Zdecydowanie tańszy od konkurentów, nie ustępuje im wcale jeśli chodzi o parametry. Wyświetlacz AMOLED, wysoka rozdzielczość i obowiązkowe w najnowszych modelach smartfonów 5G z pewnością wywołają zachwyt u niejednego. Możesz wybrać “zwykły” model Mi 11 lub wersję Ultra, która wyróżnia się jeszcze lepszymi parametrami. W przypadku tego drugiego, jakość zdjęć z pewnością Cię zachwyci! Niewątpliwą zaletą tego modelu jest również jego wytrzymała bateria.

4. Sony Xperia 1 III

Ten smartfon to doskonały wybór dla osób ceniących prosty wygląd i jednocześnie wysoką wydajność. Urządzenie posiada ekran OLED o wysokiej rozdzielczości, a dodatkowo – jest wyposażone w niezwykle wydajny procesor. Wysokiej jakości głośniki oraz obsługa sieci 5G to także must have w tym modelu. Ważna informacja dla osób, które sporo podróżują i zdarza im się zmoknąć – Xperia jest wodoszczelna zgodnie z normą IP68.

5. Huawei Mate 40 Pro

Wybitnej jakości zdjęcia oraz filmy, a także wysoka wydajność, za którą odpowiada procesor Kirin 9000 – to podstawowe zalety tego smartfona. W połączeniu z ekranem OLED o wysokiej rozdzielczości oraz pojemną baterią – to urządzenie z pewnością zachwyci wielu użytkowników. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości zdjęć, ten model może być odpowiednim wyborem dla Ciebie.

W naszym zestawieniu staraliśmy się przedstawić najnowsze modele smartfonów wszystkich popularnych producentów – tak, by każdy znalazł coś, co będzie odpowiadać jego gustowi i miał szansę wybrać model ulubionego producenta.