Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 18, 2021 in Nie sam biznes... |

Eleganckie i wygodne obuwie – jaki model wybrać?

Eleganckie i wygodne obuwie – jaki model wybrać?

Kobiety kochają kupować buty – to część garderoby, która cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Właściwie nikogo nie dziwi 50, a nawet 100 par w damskiej szafie – nawet partnerzy przymykają na to oko. Dzięki temu zawsze znajdzie się odpowiednie obuwie na każdą okazję. Jaki model wybrać, aby był zarazem elegancki i wygodny?

Ponadczasowe szpilki – eleganckie, ale czy wygodne?

Szpilki zajmują niekwestionowane pierwsze miejsce, jeśli chodzi o eleganckie obuwie. Są więc przede wszystkim wybierane na wszystkie sytuacje, które wymagają uroczystego i eleganckiego stroju. Panie zakładają je zarówno do sukienek, spódnic, garniturów czy garsonek. Wąska i wysoka szpilka sprawia, że kobieca sylwetka wydaje się smuklejsza, a noga zgrabniejsza. Jednak nie zawsze jest to obuwie wygodne, w którym można przetańczyć całą noc. I nie każda kobieta jest przyzwyczajona do takiego rodzaju obuwia. Już nawet po godzinie można mieć po prostu dość i marzyć tylko o tym, aby założyć wygodne kapcie. Może więc warto pomyśleć o innym modelu?

Czółenka na słupku – eleganckie i wygodne

Alternatywą dla wysokich szpilek są czółenka na słupku. Są równie eleganckie, a do tego również dużo bardziej wygodne. Właściwie mogą różnić się od szpilek tylko szerokością obcasa, ale to wystarczy, aby nawet 12 godzin upłynęło w znacznie większym komforcie. Czółenka na słupku charakteryzują się szerszym obcasem, który zapewnia znacznie lepszą stabilność kobiecej stopie niż wąska szpilka, a przy tym zachowuje swój kobiecy i wizytowy wdzięk. Niektóre kobiety uważają nawet, że niższy słupek wygląda znacznie lepiej od kilkucentymetrowej szpilki, tzw. kaczuszki. Warto również zauważyć, że słupek znacznie lepiej prezentuje się na nodze, która jest mocniej zbudowana. Dzięki temu unika się wrażenia karykaturalności, a nogi stają się smuklejsze i dłuższe.

Model z paskiem na kostce

Niezwykle elegancko prezentują się szpilki i czółenka na słupku z dodatkowym paskiem w okolicach kostki. Nadaje on kobiecej nodze dziewczęcego wdzięku prezentując się przy tym bardzo stylowo. Obuwie może być wykonane z gładkiej skóry licowej lub na przykład z zamszu, a pasek może okalać kostkę lub znajdować się tuż pod nią. Taki rodzaj obuwia sprawdzi się nie tylko na uroczyste wyjścia, ale również do nieco luźniejszych stylizacji. Idealnie prezentuje się z sukienką, ołówkową spódnicą, a nawet spodniami. Model na słupku będzie również znacznie wygodniejszy od klasycznej szpilki.

Eleganckie i wygodne obuwie – w jakim kolorze?

Kolor obuwia ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o jego elegancki charakter. Najbardziej klasyczne i uniwersalne damskie buty to te w kolorze czarnym oraz beżowym. Właściwie każdy typ kobiecej sylwetki dobrze się w nich prezentuje. Jednak w zależności od okoliczności oraz rodzaju stylizacji można sobie również pozwolić na eleganckie czerwone szpilki lub bordowe zamszowe czółenka na słupku. Dobrze wyglądają również buty w kolorze szarym, grafitowym, brązowym ciemnozielonym lub granatowym – inne kolory warto zarezerwować sobie na mniej oficjalne sytuacje.