W starożytnym Egipcie do koloryzacji włosów wykorzystywano czerwono-pomarańczowy barwnik z liści lawsonii bezbronnej, w starożytnym Rzymie popularne były mikstury wykonywane z krwi oślej lub cielęcej gotowanej w oliwie albo wyciągi z dżdżownic i pijawek. Obecnie mamy nieco inne możliwości, jednak tak wyglądały początki obecnej koloryzacji.

KOLORYZACJA WŁOSÓW

Zanim zdecydujemy się na ten krok, warto dowiedzieć się więcej o samej koloryzacji. W tym celu zaleca się wizytę (konsultację) w salonie fryzjerskim. Zanim umówimy się na farbowanie włosów, lepiej poznać ich faktyczny stan oraz opcje, które kolorysta może nam zaproponować.
Ponadto musisz się zastanowić jak często będziesz chciała odnawiać kolor, ponieważ zbyt drastyczna jego zmiana może kosztować cię później wiele wysiłku i czasu, by utrzymać efekty. Dlatego też lepiej by twoje decyzje były w pełni przemyślane.
Warto prześledzić też obecne trendy, obejrzeć przykładowe zdjęcia, zobaczyć jaki kolor ci się podoba, fryzjer na pewno będzie w stanie ci doradzić czy twoje pomysły są dobre, czy może o odcień ciemniejszy kolor, może jaśniejszy. By to określić warto poznać różne możliwości.
Przed samą koloryzacją trzeba postawić na poprawienie kondycji włosów, ponieważ może ona wpłynąć na późniejsze efekty. Zaleca się nawilżać włosy kilka dni przed koloryzacją a w dzień przed nie myć ich, by wytworzyło się sebum – naturalna warstwa ochronna przed zabiegiem chemicznym na twojej głowie.

Więcej o koloryzacji na https://annastefanko.pl/koloryzacja-wlosow/